...Gdzie i jak mieszka Hobbit?...

...Gdzie i jak mieszka Hobbit?...

...Wiem, że na całym Świecie jest niezliczona ilość fanów "Władcy Pierścieni", czy "Hobbita". Ja osobiście nie jestem zagorzałą wielbicielką filmów fantasy ale muszę przyznać że "Hobbit" Petera Jacksona zrobił na mnie wrażenie, głównie ze względu na scenografię i kostiumy. Podróżując, mieszkając u różnych, często niezwykłych ludzi postanowiłam sprawdzić gdzie i jak mieszkali główni bohaterowie słynnej trylogii. Tak oto dotarłam do jednej z głównych atrakcji turystycznych Nowej Zelandii- Hobbitonu.

...Hippie Love...

...Hippie Love...

Grae i Nancy mieszkają na zachodniej części wybrzeża Nowej Zelandii, w pobliżu Westport.
Swój kawałek ziemi zamieszkują od blisko 20-stu lat i stworzyli tu prawdziwy raj na ziemi. Na blisko 25 hektarach mają wszystko czego tylko dusza zapragnie: rzekę, las i punkt widokowy z którego można każdego dnia podziwiać wspaniały zachód słońca.

...nowy rok, nowe wyzwania...nowe podróże...

...nowy rok, nowe wyzwania...nowe podróże...

 ...początek nowego roku przeważnie sprzyja refleksjom i nowym postanowieniom. Osobiście, moje postanowienia krążą wokół jednego tematu...podróży. Odkrywanie nowych miejsc, poznawanie ludzi to to co lubię najbardziej. W tym roku dołączam jeszcze jedno mocne postanowienie...dzielenie się z Wami moimi doświadczeniami...